Příběhy klientů

20.11.2020

PŘÍBĚH LUCIE

"U ranního textu automatického psaní přišla myšlenka na minulý koučink. Přišlo dojetí. A pocit SÍLY. Vlastní síly. Jsem v pořádku taková, jaká jsem. Nacházím se. Moudrost těla mne znova udivila. Co hlava nedokáže vymyslet, tělo prostě VÍ. Tam, kde (v mysli) neexistuje cesta a přichází pocity marnosti a bezradnost, tělo cestu zvědomí.. objeví. Krok po kroku.

Možná příliš nedokážu pracovat s imaginacemi, na které je seberozvoj hodně zaměřen, odpojuju se, usínám. Ale daří se mi se symboly, s něčím, na co si mohu SÁHNOUT, DOTKNOUT SE.

Prožít. Uvidět. Cítit.

Úplně žasnu nad tím, co vše je v somatickém koučinku možné. Je to totiž PROŽITEK MŮJ. Nejedná se o nic zvenku, co by bylo dobré udělat..

A je pak těžké, a vlastně nemožné, nepřevzít za prožité zodpovědnost.. smést řešení ze stolu. Mám v sobě hodně vnitřních konfliktů a vzdorování vůči vnějším věcem. Často žiju pocit oběti, která se situacemi nedokáže až tak pohnout. A prožitky v somatickém koučování mi dovolují uvidět věci JINAK. Dávají mi sílu, UVĚDOMĚNÍ, ŽE MOHU. A taky mne vrací k pocitu vlastní zodpovědnosti. A přichází i úleva.. že je něco, co mi JDE.. jazyk těla, doteku, symbolů - je jazykem MÝM a já přes něj DOKÁŽU KOMUNIKOVAT, přesto, že často nedostačuji v jiných typech komunikace.

Somatický koučink je pro mne CESTOU sebePŘIJETÍ a laskavosti k vlastnímu vývoji i jeho načasování. VŠE JE V POŘÁDKU. Dává mi do ruky nástroje, které se učím ve svém životě využívat. Dává mi POVZBUZENÍ, ZVÍDAVOST, objevování a - HRANÍ SI. A přesně to mi sedí. Koučink jsem vždy považovala za metodu, která není určitě pro mne. Cíl, jasné kroky.. vůle.. výkon. A pocity selhání, že mi nic z toho úplně nejde.

Metoda somatického koučinku mne překvapila svou MNOHOTVÁRNOSTÍ, MOŽNOSTMI i zaměřením.

Znova se přesvědčuju o tom, že není žádné "zakázané téma". Dá se pracovat snad úplně se vším. Nejnáročnější, nejbolavější témata jsou různými technikami uchopována citlivě, zvídavě, vlastním prožitkem a tím i uvědoměním. Pocit vlastní hodnoty (JÁ MOHU) krůček po krůčku - roste. Prožitek "aha - tak tohle-jsem já.. a TAKHLE to mám.."