9 sebe-koučovacích otázek, které tě přeladí do klidu                   

26.03.2021

Také se ti někdy stane, že nevidíš řešení. Máš pocit přehlcení a beznaděje?

V těchto chvílích mě často zachrání dělat kouče sama sobě.

Přemýšlení nahlas má sílu!

A tak se ve chvílích zacyklení zvedám ze židle a jdu do pohybu. Odcházím ven a jdu se projít. Nechávám chvíli myšlenky jen tak plout. Vítr si nechávám foukat do tváře. Až ucítím, že je čas se na mou situaci podívat detailněji, uchopit ji, pochopit, pořešit a uzavřít, zapínám nahrávání na telefonu a ptám se sama sebe na následující

sebe-koučovací otázky.

Sdílím je s tebou jako možnou inspiraci, jak si pomoci dát své mysli směr.

*********************************************************************************************************************************************

1. Co je tady ta otázka? Tímto vždy začínám. Je třeba si věci pojmenovat. Pro mě byla minulý týden odpověď např. jak mít větší rovnováhu mezi prací a životem.

2. Co to pro tebe znamená mít rovnováhu? např. že následuji své impulsy svého nitra a toho, co potřebuji.

3. Jak to poznáš, že se to děje / že jsi toho dosáhla / své impulsy následuješ? např. že dokážu zaklapnout počítač na druhé "volání" mých impulsů, potřeb, mého vnitřního hlasu.

4. Na co a koho to bude mít vliv, když to dokážeš, budeš takhle dělat? např. na celkovou atmosféru v rodině, na manžela, na děti, budou vědět že jsou pro mě důležití. Také budu mít dobrý pocit ze sebe, že to dokážu.

5. Po čem vlastně volají ty tvé impulsy? např. více spánku, více péče o sebe.

6. Kdy se ti dařilo mít více spánku a péče o sebe a díky čemu se to dařilo? jdu do situací z minulosti a lovím důležité informace.

7. Co z toho můžeš zopakovat / použít znovu?

8. Jaký to je, když si to představíš, že se to děje, že o sebe více pečuješ a více spíš? Zde můžeš začít vnímat nával energie a zásobu krásných představ, které ti dají informaci o principech, skrývajících řešení a to, co potřebuješ a chceš. Užívej si tu představu všema smysly. Co je jinak? Jak se cítíš na těle? Co tam vidíš? Jak vypadáš? Jak se chováš? Kdo a co je kolem tebe? Jak reaguješ na ostatní a jak oni reagují na tebe? Co je tam za zvuky a vůně?

9. Co můžeš už dnes udělat jako první krok?

Má koučovací samomluva trvala 20 minut. Zároveň jsem se u toho prošla, provětrala si hlavu a urovnala se myšlenky o to víc, když mi k tomu pomohlo kouzlo koučovacích otázek. Dostala jsem se do pocitu, že mám kontrolu nad svou situací. Nejsem bezmocná. Držím v rukách řešení a cítím novou energii, naději a klid.

 
A co můžeš udělat právě teď? 

Domluv si se mnou nezávazný info hovor, kde můžeme probrat tvou aktuální situaci a možnosti, jak se dostat blíže tvému vnitřnímu klidu a spokojenosti v každodennosti.


Pokud chceš skočit do osobní transformace naplno, 

vytvořila jsem pro tebe program 

"Cesta k vnitřnímu klidu a spokojenosti v každodennosti". 

Chceš vědět více?