PROŽITKOVÝ KOUČINK 

Propojující práci s myslí a tělem


Pokud chcete JEN rady, nebudu pro vás ta pravá.

Pokud si chcete věci dělat po svém, pak vás vítám s otevřenou náručí!
Místo rady vám dám pocit vlastní síly.

 Prošla jsem výcvikem somatického, na práci s tělem zaměřeného koučinku. Tento nástroj si mě získal svou hravostí, funkčností a hlavně "obcházením hlavy" a hledáním odpovědí i mimo ni, a to právě v těle. Protože ne vždy je racio naším pomocníkem. 


Jaká jsem v koučování

Jsem přirozeně nedirektivní typ člověka. Ráda dávám ostatním prostor, aby si na věci přicházeli sami. Ve svém čase. Nerada tlačím. Nerada dávám rady. A to je na koučinku to krásné. Neradí. Nemusím mít žádné know how z oblasti klientova tématu. Místo rad se raději ptám. Otázkami vedu k nalézání řešení. Tento přístup a moje osobnost jsou v souladu.

Mé zaměření

Když se řekne koučink, často lidem přicházejí asociace jako navyšování výkonnosti, stanovování profesních cílů. O výkonnost jde zejména v byznys koučinku či manažerském koučinku. Mně je nejbližší koučink psychologický (během rodičovské jsem psychologii vystudovala). Koučink v rovině osobního života. Tedy životní koučink (life coaching). Do koučinku navíc vnáším i somatickou stránku. Léčím psychiku i pohybem.

Pro koho

Koučink a celkově práce se mnou je vhodná pro ty, kteří se jednoduše chtějí ráno probouzet s dobrým pocitem, těšit se na nový den a jít do něj s chutí a energií. Pro ty, kteří chtějí cítit více spokojenosti v prožívání sebe i života. Být blíže vnitřnímu klidu.

Pro ty, kteří chtějí ve svém životě něco změnit a uvítají průvodce, který jim pomůže srovnat si myšlenky a nakopne jejich motivaci ke změně.

Pro ty, kteří věří, že změna je možná a že mohou aktivně tvořit svůj život.

Pro ty, kteří si uvědomují, že investice do sebe a svůj osobnostní růst je to nejvíc, co pro sebe můžou udělat, aby se v životě mohly dít změny tím správným směrem.

Pro ty, kteří chtějí Žít Sebe.

Častá témata klientů

 • Hledání vize a směru v životě - jakým směrem se vydat ve své kariéře i osobním životě, co jsou mé sny a přání, mé talenty a dary, co je "moje cesta", ujasnit si vizi a najít cestičky, kterými postupně vykročit
 • Self-management - zorientovat ve své situaci, udělat si pořádek v hlavě, vytvořit si akční plán a harmonogram, naučit se pracovat se svou energií.
 • Štěstí, spokojenost a vnitřní klid - zažívat více radosti, uvolněnosti, lehkosti, vnitřního klidu, důvěry, umět vypnout hlavu.
 • Autenticita - projevovat sama sebe, dělat v životě to, co chci a co mě baví, najít sebe a žít sebe.
 • Životní rovnováha - získat více energie, vnitřní síly, motivace, nevyhořet, být v souladu se svými hranicemi, osobním tempem, žit v rovnováze, zpomalit, zastavit, odpočívat.
 • Rozhodování - jak se dobře rozhodnout v zásadních životních záležitostech.
 • Sebedůvěra - zvýšení sebevědomí, sebehodnoty, sebedůvěry, dodání odvahy.
 • Emoce - práce se strachy, bloky a úzkostmi.
 • Žít v přítomnosti - najít malé radosti, dostat se ke svým zdrojům.

Jak to probíhá

V rámci úvodního rozhovoru zdarma (15 min) probereme tvé očekávání a dotazy. Zde je prostor získat odpověď na otázku "pomůže mi to"? Nebo se do toho pustíme rovnou a domluvíme si plnohodnotné koučovací setkání trvající většinou 60 minut (platí i pro další setkání). Koučink probíhá osobně nebo online. Vhodné je absolvovat alespoň tři sezení, ideálně šest. Změny tak mohou být hlubší a déletrvající. Interval mezi jednotlivými setkáními je individuální. Je však dobré zachovat návaznost a pravidelnost (například 1x za 14 dní). Vše je samozřejmě na dohodě a možnostech obou stran. 


PROŽITKOVÝ KOUČINK

Se zaměřením na práci i s tělem.  Protože i to nám umí nabídnout řešení.


Koučink je podporující rozhovor. Technika, která nás podporuje v růstu a uskutečňování změn.

Koučink je péče o duši.

Dovoluje nám zastavit se a uvidět, nalézat nové úhly pohledu.

Posouvá nás tam, kam potřebujeme. Pomáhá nám vytvářet vize a objevovat cesty k jejich naplnění. A to za šetrného, vnímavého a empatického vedení kouče, který pomáhá probudit odvahu, vnitřní zdroje a motivaci.

Kouč je prostředníkem k setkání se sebou. Se svou moudrostí, kterou v sobě všichni máme. My sami víme nejlépe, co chceme, co potřebujeme a jak toho dosáhnout. Jen jsme na to v událostech běžného života tak trochu pozapomněli.

Somatický, na tělo zaměřený přístup

nás navíc učí spojit se sebou skrz tělo. Odkrývat další možnosti řešení i z jiných zdrojů, než jen z hlavy.

Učí nás číst řeč vlastního těla, spojit se se svými emocemi a dokázat je lokalizovat v těle. To má přesah i do běžného života. Učíme se tím lepšímu vnímání sebe sama, svých potřeb, kvalitnějšího prožívání.

V mnoha koučovacích technikách se pracuje zejména na intelektuální úrovni. Somatické, na tělo zaměřené koučování, využívá všech našich dostupných zdrojů a pracuje i s tělesnou a emocionální úrovní. Nabízí pestrou škálu technik, které zapojí všechny smysly. Kromě slov se pracuje i s předměty, kartami, modelínou, pastelkami, imaginací, tělesným prožíváním a dalším.

Somatický kouč má rozšířenou schopnost náhledu na práci s klientem. Umí rozpoznat a pracovat se signály těla. Tím se práce stává užitečnější. Vždyť tělo je odrazem našeho vnitřního prožívání. Je tu s námi, pro nás. Pojďme ho pozvat do hry.

KDY NA KOUČOVACÍ SETKÁNÍ

Na své životní cestě můžeme využít mnoho nástrojů k tomu, abychom zjistili, kdo jsme, co chceme a kam jdeme. A jak tam dojdeme. Koučink patří mezi ně. Je to účinný nástroj a plnohodnotný kus skládačky v obrazu možností práce se sebou.

Koučink je vhodný ve chvíli, kdy cítíte potřebu něco změnit. Kdy cítíte určitou míru nespokojenosti. Koučink se dívá hlavně dopředu. Bere do hry naše téma a ptá se, co s tím můžeme v tuto chvíli dělat. Jde po řešení. Dává možnost se podívat na to, co můžeme pro naše záměry udělat v každodennosti. Všechna témata je možno pojmout "koučinkově". Je možno přijít v podstatě s čímkoliv.

Například:

 • potřebujete se zorientovat ve své situaci, popřemýšlet si nahlas a vydat se správným směrem,
 • potřebujete se dostat přes překážky a zjistit, kde je zakopaný pes,
 • potřebujete udělat důležité rozhodnutí,
 • chcete se rozvíjet se, posouvat se, mít možnost své posuny pravidelně revidovat
 • chcete "se najít", objevit své talenty a dary, dělat co vás baví a dává smysl,
 • chcete získat více energie,
 • chcete se zastavit, uvolnit se, podívat se na vaše úspěchy, ocenit se
 • naučit se více vnímat své tělo, své tělesné prožívání,
 • chcete znovu objevit své zdroje a radosti
 • více se poznat, umět se napojit na sebe a svou intuici
 • a jiné.

Ne vždy je potřeba řešit problém. Může to být i něco, co funguje a chcete, aby fungovalo ještě lépe.

JAK SI KOUČINKEM POMŮŽETE

 • získáte nadhled, ze kterého už cesty uvidíte sami,
 • utřídíte si myšlenky,
 • zjistíte co chcete a uvidíte kroky, jak toho dosáhnout,
 • uvědomíte si a posílíte své vnitřní zdroje,
 • odejdete s novou vlnou energie a motivace,
 • uleví se vám (zejména v záležitostech rozhodování),
 • naučíte se novému "sebekoučovacímu" způsobu myšlení,
 • bude vám nasloucháno,
 • a další.

CO PŘINÁŠÍ KOUČINK KLIENTŮM?

"Monika je skvělá koučka. Jak naživo, tak i online, každé setkání s ní mi vždy přináší zajímavé vhledy do mých témat. I ve změti nejrůznějších myšlenek, které na ní často chrlím bez ladu a skladu, dokáže zachytit, vypíchnout a zvědomit důležité momenty, které jsou stěžejní pro dosažení cílů. Umí odhadnout, jakým způsobem v daný moment tzv. obejít hlavu a dostat se k pravé podstatě; ať už přes tělo, práci s prostorem, předměty.. S Monikou je celý proces hravý a přirozený. Určitě doporučuji všem, kteří koučování zvažují".

Více o účincích koučinku zde.

Největší proměny můžeš zažít, když si dopřeješ intenzivní 

3měsíční program koučovací péče


Nyní mám  v péči 4 úžasné klientky. Přidáš se k nim? 

PROŽITKOVÝ KOUČINK

SE ZAMĚŘENÍM NA PRÁCI S TĚLEM


Ne nadarmo se říká, že učení zážitkem má největší váhu. To samé platí pro nacházení řešení prožitkem.

V hlavě umíme být všichni až moc dobře. Pojďte se prožitkovým koučinkem dostat do jiných zdrojů informací, které v sobě každý máme. Do těla. Do jádra naší duše.


VARIANTY KOUČOVÁNÍ

Koučink osobně tváří v tvář

Ideální varianta v případě, že preferujete osobní kontakt.

Koučink ONLINE

Vhodná varianta pro případ, že pohodlí domova je prioritou.

Koučink po telefonu

Z praxe vhodná varianta v situacích, kdy každý potřebujeme být někde jinde a nechceme se omezovat připojením na internet.

Koučink procházkou

Vhodná varianta pro ty, kterým se dobře pracuje v pohybu. Za chůze často přichází více nápadů a inspirace.

POZVÁNKA NA ONLINE KOUČOVÁNÍ


JAK VIDÍ ONLINE KOUČINK KLIENTI?

"Online koučink je pro mě, zvlášť v době karantény, obrovskou úlevou. Být zavřená 24/7 se svým partnerem je velice náročné. Musím říct, že díky Monice se nám vede to přežívat a dokonce si to užívat. Oproti osobnímu koučinku nevidím větší rozdíly. Dokonce jsme online provedly i techniky, o kterých jsem myslela, že je lze provádět pouze osobně. Fungovalo to perfektně. Vřele doporučuji".

"Online verze koučování mě přišla absolutně srovnatelná s osobním setkáním, možná ho v mnohých ohledech i překonala. Především v těch praktických. Bylo to tak jednoduché, z pohodlí domova, s čajem v ruce, jen se připojit a hned být v kontaktu s Monikou. Žádné dojíždění, metra, nevhodné počasí, atd. Ani práce s tělem, pocity a vnímáním nebyla obrazovkou nijak narušena. Naopak. Z terapie jsem jako vždy odcházela s pocitem lehkosti a nového nadhledu. Určitě doporučuji"!


NAHLÉDNI POD POKLIČKU ANEB KOUČINK OČIMA KLIENTKY MARTINY